Nederlandistika

Vlastní stránky oddělení nederlandistiky najdete ZDE.

Nizozemština není malý jazyk. Je mateřským jazykem přibližně 24 milionů mluvčích zejména v Nizozemsku a vlámské části Belgie. Mimo to je úředním jazykem v oblasti Nizozemských Antil a Surinamu. Příbuzný jazyk Afrikaans je jedním z úředních jazyků v Jižní Africe. Znalosti předávané na našem oboru vám umožní být v kontaktu s jazykem, kulturou, politikou, obchodem, historií i současností nizozemsky mluvících oblastí.

Po ukončení tohoto oboru máte možnost tyto znalosti předávat dál a profesionálně zprostředkovávat kontakt s těmito oblastmi – jako překladatelé, literární vědci, lingvisté, jazykoví lektoři, novináři, političtí komentátoři, diplomaté. Nederlandistika vám zároveň zajistí informační náskok ve všech oblastech, jimž se oněch 24 milionů mluvčích na vysoké úrovni věnuje – ochrana životního prostředí, digitální bezpečnost, školství, design, mezinárodní politika apod. Pokud tedy nederlandistiku budete kombinovat například s obory jako politologie, historie, sociologie nebo pedagogika již během studia, můžete počítat se značnou konkurenční výhodou.

Dalším benefitem oboru je vysoká internacionalizace – výuka jazyka je od prvního ročníku vedena rodilým mluvčím, od vyšších ročníků pak máte možnost setkávat se se zahraničními specialisty během jejich hostování v Praze a zároveň můžete vyjet za studiem na některou z našich partnerských univerzit (Amsterdam, Leiden, Utrecht, Gent, Brusel, Antverpy).

Úvod > Ústav > O ústavu > Nederlandistika